ÚvodKomentářeJe Ortel víc kontroverzní než ...
 

Je Ortel víc kontroverzní než já, nebo vy?

Publikováno: 22. 3. 2015, Text: Redakce
 

Po týdnu jsem tady opět s komentářem..Nedám si pokoj, ale já za to nemůžu, že se na mě zážitky ženou jako velká voda! Tentokrát jsem vyrazila na vystoupení Ortelu. A pěkně jsem se na ně předpřipravila, věřte mi! Pročetla jsem všechny možný články, který jsou dostupný na netu a poslechla si jejich písničky. Ať je teda "načapu na hruškách" až mi budou dávat pro vás rozhovor! Ten se nakonec nekonal, ale aspoň vznikl tento komentář.

 

Můj muž o té akci mluvil minimálně půl roku. Milan byl na Ortelu už před rokem v Trnově, ale to já jsem se raději dívala na Fotr je lotr, Deník Bridget, nebo na nějakej podobně důležitej film. Sice mě tenkrát vydíral, ale nejela jsem ani pod pohrůžkou toho, že udrhá sysálovej závěs na kytku, nebo mi splaší Pedro žvejku! Takovej jsem charakter, vydržela jsem to! 

Tentokrát jsem si ale řekla, že to dám, překonám svoji lenost a pojedu se teda podívat na ten zázrak, který skončil čtvrtý ve Zlatém slavíkovi a kvůli kterému zrušili kategorii Skokan roku. Je jasný, že jsem na ten koncert nemohla jet "v nedbalkách", tak jsem vytáhla aspoň martensky. Abych zapadla do davu. Mám na ně úchylku, kterou ještě nikdo nepojmenoval, ale vím, že existuje. Vím to moc dobře, protože ji prostě mám!

Očekávala jsem srocování nepřizpůsobilé části obyvatelstva. Těch "nácků" a podobných delikventů, kteří hajlují a rozbíjejí sousedům skleníky s rajčaty! A šup, ono nic! Koukám jak vyvrženej vorvaň!..Rodinky s puberťákama, holky v růžových tričkách, nebo strejdové, kteří se "urvali od mariáše"!

Tak to prrr!! Takhle to nemělo být! Já čekám na ty delikventy! No co vám budu povídat, nedočkala jsem se! Nakonec jsem byla největší nepřizpůsobivec já v těch mých okovaných martenskách! 

Koncert začal v úplným poklidu a já jsem čekala, kdy Tomáš Ortel řekne něco "strašnýho"! Že třeba aspoň slůvkem zmíní, že nesnáší gaye, lesby, muslimy, nebo židy. Tak jsem si to totiž představovala po těch článcích, který jsem o Ortelu četla! A ono zase nic!

Ááá! Už to vidím! Lidi mají ruce nad hlavou! Oni fakt hajlují!? Tak to si teda panáčkové vyfotím! Abyste věděli!! Hledám v kabelce telefon, abych dodala důkaz, ale trvá to..Našla jsem cíga, klíče, rtěnku, účtenku, kilo - to se může šiknout! ..A telefon už taky mám! To uvidíte, "náckové" až to zvěčním! To vám to nandám! No jo, sakra, ale ti lidi i skáčou! Takhle teda hajlovalo i 80 000 lidí na koncertu AC/DC, kde jsem byla! Něco asi blbě chápu! Ti lidi se "jen" baví! 

No nic, ať to zkrátím.. Žádnej "škandál" se nekonal! I když jo! Tomáš, alias Pinďa, ten had jeden - naše smluvená přeprava domů. Neuvěříte - byl najednou nedostupný! Zítra se určo dozvíme, že mu mimořádně "kleknul" telefon! Zachránil nás soused Jarda, náš "přítel na telefonu" který se obětoval a to Milanisko odvezl! Já jsem se jen přidala..Ať nevypadají kluci tak blbě v autě..

Ortel je podle mýho skupina, která má lidem co říct. Napříč věkovýma skupinama. Hudební kritici z ankety Břitva je odsuzují, ale Ortel hraje pro lidi, ne pro pokrytecké kritiky. Katapult taky nejsou žádní Zeppelíni, přesto jsou uznávaní. Pánové a dámy kritici, nebylo by fajn se aspoň jednou za čas zamyslet? A o tom to je. 

Tímto bych chtěla říct, že to je můj soukromý názor, názor mýho chlapa, kterej mi pije krev, ale bez něho bych Ortel neznala.. Je to ale názor i mnoha dalších lidí, který se vám možná nelíbí, ale existuje! 

Díky Ortelu a všem lidem za super zábavu. Snad se příště zase potkáme :-)